Menu
  • Žádné výsledky k zobrazení.
DomůČlánky a aktualityJaké jsou vhodné žebříky do zimy a bláta? Poradíme vám

Jaké jsou vhodné žebříky do zimy a bláta? Poradíme vám

Jaké jsou vhodné žebříky do zimy a bláta? Poradíme vám
17.02.2022
Práce v zimě není snadná, ale s kvalitním vybavením vám půjde lépe. Je mnoho řemeslníků, kteří pracují v zimě a používají k práci venku žebřík. Stejně tak ho můžete používat i doma, například při běžných opravách domu. Jenže ne každý žebřík je vhodný při pro práci ve výškách v zimě a blátě. Použitím správného žebříku v zimě zvýšíte svou bezpečnost při práci.

Podle čeho vybrat žebřík do zimy a bláta?

Profesionálové vědí, že pokud chtějí, aby žebřík dlouho vydržel v náročných podmínkách, musí zvolit hliníkové žebříky. Výhodou hliníkových žebříků je, že jsou odolnější, dobře se skladují a snadno se převáží. Manipulace s nimi není náročná, protože hliník je lehký. Hliníkový žebřík dobře snáší sníh, déšť, ale i vítr nebo sluneční paprsky.

 

Aby měl hliníkový žebřík co nejdelší životnost, musíte ho vhodně skladovat. Podívejte se, jak skladovat žebříky. Dozvíte se například, proč neskladovat žebřík venku.

Otvory pro odvod vody

Při výběru vhodného žebříku do zimy a nepříznivých povětrnostních podmínek se kromě materiálu zaměřte také na zpracování. Důležité je, aby stupně a plošina byly opatřeny otvory pro odvod vody nebo jiných tekutin. Pokud na takový žebřík budete stoupat botami od sněhu a bláta, nebudou se na stupních tolik hromadit nečistoty a voda.

Protiskluzové profilování

Hliníkový žebřík, tedy jeho stupně a plošina, samozřejmě nemohou klouzat – důležité je ověřit si, jaké má žebřík protiskluzové profilování a zda vám vyhovuje.

Hloubka jednotlivých stupňů

Během zimy, kdy je všude sníh nebo bláto, určitě oceníte žebřík, který má hlubší stupně. Ideální hloubka stupně při takových podmínkách je 85 mm.

Oboustranné kovové vzpěry

Aby byl žebřík dostatečně stabilní v zimě, doporučujeme pouze žebříky, které mají oboustranné kovové vzpěry. Ty výrazně zvyšují bezpečnost při práci na žebříku.

Seventec RC BP oboustranná podesta

Jestliže vám pro práci stačí podesta, je ideální volbou Seventec RC BP oboustranná podesta. Je lehká a díky tomu zároveň flexibilní. Zajistí vám vysokou stabilitu díky 85 mm hlubokým stupňům, plošině o rozměrech 600×300 mmoboustranným vzpěrám. Výhodou je, že podesta je oboustranně schůdná.

Seventec RC S stupňový stojací žebřík

Vhodný je zejména při práci ve venkovních podmínkách, a to díky 85 mm hlubokým stupňům, plošině o rozměrech 380×260 mm. Samozřejmostí je profilování pro bezpečné stání. Seventec RC S stupňový stojací žebřík je ideální do pracovních výšek od 2,70 do 3,10 metrů.

Seventec RC SP jednostranná podesta

Stabilní a vysoká podesta, kterou rovněž můžete bez obav použít při práci venku, a to v zimě nebo v blátě. Oceníte především 85 mm hluboké stupně s otvory pro odvod tekutinprotiskluzovým profilováním. Jednostranná podesta Seventec RC SP dále nabízí rozměrnou plošinu 600×300 mm. Stabilní je díky svým 2 vzpěrám. Výhodou je praktická odkládací miska na nářadí nebo spojovací materiál. Podesta má navíc bezpečností madlo, aby práce ve výškách byla komfortnější. Vhodná je do pracovních výšek od 2,66 do 3,08 metrů.

nahoru