Menu
  • Žádné výsledky k zobrazení.
DomůČlánky a aktualityŽebříky: Proč je neskladovat venku?

Žebříky: Proč je neskladovat venku?

Žebříky: Proč je neskladovat venku?
27.08.2021
Pořídili jste si profesionální nebo hobby žebřík a chcete se o něj správně starat? Investovali jste do techniky pro práci ve výškách nemalé peníze a nechcete, aby vaše investice ztrácela na hodnotě? Volba správného žebříku a jeho vhodné používání jsou sice klíčové, neméně důležité je však i skladování žebříků. Často se setkáváme ve firmách i v domácnostech se skladováním žebříků venku. Proč je to riskantní? A v čem může venkovní prostředí žebříkům uškodit?

Chraňte materiál před opotřebením

Sníh, vydatný déšť, silný vítr nebo i prudké sluneční záření a vysoké teploty – to vše může poškodit jak hliníkový žebřík, tak i klasické dřevěné štafle. Venkovní prostředí může narušit samotný materiál žebříku, a tak přispět k rychlejšímu opotřebení. Rozhodně proto nenechávejte žebříky stát volně na dvoře či zahradě – minimálně je odkliďte pod střechu, aby byly chráněné alespoň před srážkami.

Pozor si dejte také na samotné uložení žebříku. Skladujte jej ideálně na rovném podkladu a nepokládejte pod něj žádné předměty.

Žebřík taky držte dále od míst, kde hrozí jeho mechanické poškození nebo znečištění. Snažte se žebřík umístit mimo možné trajektorie aut, vozíků apod. Rovněž zabezpečte okolí žebříku tak, aby na něj nemohly spadnout těžké předměty. 

Dejte si pozor na úrazy

Nejen při venkovním skladování žebříku, ale obecně u skladování veškerých prostředků pro práci ve výškách dávejte vždy pozor na to, zda netvoří překážku v pohybu a není možné se o žebřík, plošinu nebo lešení snadno zranit. Pokud stojí technika na jednom místě delší dobu, je nutné ji zajistit proti tomu, aby ji nepoužívaly neoprávněné osoby – např. malé děti.

Nenechte si žebřík ukrást

Snad největší nevýhodou venkovního skladování žebříku pak je možnost relativně jednoduchého odcizení. Doporučujeme proto veškerou techniku držet v bezpeční pod zámkem, případně investovat do příslušenství proti krádežím. Například hliníkový žebřík, jinak také alu žebřík, můžete zabezpečit pomocí uzamykatelných držáků.

nahoru