Menu
  • Žádné výsledky k zobrazení.
DomůČlánky a aktuality5 výhod hliníkového lešení

5 výhod hliníkového lešení

5 výhod hliníkového lešení
21.07.2022
Přemýšlíte o koupi lešení a nemůžete se rozhodnout, jaký typ nebo materiál je pro vaší práci ten pravý? Na popularitě v poslední době nabírají hliníková lešení, která se pyšní oproti jiným typům lešení řadou výhod. Jaké to jsou?

Nízká hmotnost 

Nízká hmotnost je největší předností hliníkového lešení. Oproti tradičnímu trubkovému lešení se s tím hliníkovým díky jeho lehkosti snadno pracuje a manipuluje. To oceníte zejména při přepravě lešení nebo jeho sestavování a demontáži. 

Vysoká odolnost a nosnost 

Přestože je hliník lehký, je zároveň velmi pevný a odolný. Má také dlouhou životnost a dobře odolává nepříznivým podmínkám. Jeho výhodou je, že není náchylný ke korozi jako ostatní kovy, proto při pořizování hliníkového lešení můžete mít jistotu, že vám bude usnadňovat práci ve výškách i několik desítek let. Základní vlastnosti hliníku se totiž nemění ani s časem, ani s používáním. Všechna hliníková lešení Zarges mají také velmi vysokou nosnost až do 200 kg/m2 a splňují novou normu EN 1004. 

Jednoduchá montáž

Hliníkové lešení má další velkou výhodu oproti ostatním druhům lešení, a to velmi snadnou montáž, která nevyžaduje větší lešenářské znalosti. Pojízdná lešení PaxTower jsou vybavena nasazovacími čepy z tvrzeného plastu, díky kterým nedochází k příčení při zasouvání nasazovacích rámů. Robustní aretační čep také umožňuje ovládání sklapovacího mechanismu pouze jednou rukou a díky patentovanému systému okopových zástěn můžete zástěny snadno nasadit a zajistit

Snadná manipulace

Kromě nízké hmotnosti hliníkového lešení zajišťuje jeho snadnou manipulovatelnost různé příslušenství, jako jsou například kolečka. Takové lešení na kolečkách umožňuje snadný přesun po staveništi bez toho, aniž byste pojízdné hliníkové lešení museli demontovat a opět sestavit. Moderní pojízdná věž PaxTower je také vybavena adaptérem, který dovoluje výškové nastavení koleček, a brzdou, která vám zajistí především bezpečnost a stabilitu. S lešením můžete manipulovat nejen do stran, ale i do výšky, díky různým nástavbám a navýšení. Díky tomu můžete dosáhnout pracovní výšky až 7,55 metrů

Cenová dostupnost 

Jelikož nákup lešení není zrovna levnou záležitostí, oceníte u hliníkového lešení také jeho dobrou cenovou dostupnost. Pokud pracujete ve výškách a lešení ke svoji práci používáte pravidelně, je to rozhodně investice, která se vyplatí.

Jak vybrat lešení?

Na začátku výběru lešení je důležité si jasně říct, na co budete lešení potřebovat a jaký bude rozsah stavebních prací. Existuje totiž několik druhů lešení, které se liší použitým materiálem, velikostí, konstrukcí a dalšími parametry. 

V situacích, kdy je zapotřebí lehkost, pevnost a odolnost je pojízdné hliníkové lešení jasnou volbou. Nejčastěji se proto využívá při různých krátkodobých a příležitostných domácích opravách, rekonstrukcích nebo montážních pracích ať už v interiéru nebo exteriéru. Je ideální hlavně pro menší a rychlejší opravy.

Při stavebních pracích většího rozsahu, které obvykle trvají dlouhou dobu a potřebujeme se s pomocí lešení dostat do větší výšky je vhodnější lešení rámové nebo tradiční lešení trubkové. Tato lešení zajišťují maximální stabilitu práce ve velkých výškách a odolnost proti povětrnostním podmínkám.

Jak postavit lešení?

Montáž pojízdného hliníkového lešení PaxTower usnadňují nejrůznější vychytávky, proto je velmi jednoduchá a rychlá. Nebudete k ní potřebovat ani žádné nářadí. Důležité je ale lešení vždy stavět na rovném a zpevněném terénu a mít kolečka zajištěna brzdou. Jakmile úspěšně sestavíte základní jednotku, nasadíte na ni plošinu a vše zajistíte vzpěrami. Pak můžete obdobně pokračovat sestavením dalších pater.

 

nahoru