Menu
  • Žádné výsledky k zobrazení.
DomůČlánky a aktualityZarges K470 Akku Safe – spolehlivé řešení pro přepravu a uskladnění vadných lithiových baterií

Zarges K470 Akku Safe – spolehlivé řešení pro přepravu a uskladnění vadných lithiových baterií

Zarges K470 Akku Safe – spolehlivé řešení pro přepravu a uskladnění vadných lithiových baterií
04.11.2022
Nesprávným skladováním nebo přepravou lithiových baterií vzniká každoročně mnoho požárů. Je to proto, že baterie často nejsou dobře chráněny před vzájemným zkratováním nebo mechanickým poškozením. Pro bezpečné uskladnění nebo převoz použitých lithiových baterií jsou vhodné speciální bedny, na které se můžete 100% spolehnout.

Nejčastějším důvodem vzplanutí nebo výbuchu lithiových baterií je zkratování nebo mechanické poškození baterie. Kovové lithium v bateriích je mimořádně reaktivní při kontaktu s kyslíkem. Jakmile se tedy poškodí ochranný systém výrobku a do baterie se dostane vzduch nastává velmi rychlá reakce. Proto je potřeba použité lithiové baterie správně skladovat a přepravovat ve speciálních bednách.

Odolnost, která vás překvapí

Kvalitní speciální kontejner pro uskladnění baterií Zarges vám zajistí maximální bezpečnost při manipulaci s lithiovými bateriemi. Překvapí vás zejména svou mimořádnou odolností. Je vyroben z hliníku, který je vysoce odolný a pevný. Proti mechanickému poškození celý kontejner chrání obvodové a rohové prolisy. Hliník je kromě toho také materiál dostatečně lehký. Proto je s přepravním kontejnerem při transportu lithiových baterií manipulace velmi jednoduchá. Přepravu ulehčují také komfortní uzávěry a pružinová sklopná madla.

Bedna pro uskladnění baterií je vybavena třemi přihrádkami pro baterie, které jsou od sebe odděleny třemi kompletně přivařenými hliníkovými rámy. Nemůže se tak stát, že by baterie při vzájemném kontaktu neočekávaně zkratovaly. Hliníkové rámy také zabraňují tomu, aby se případně vzniklý požár jedné baterie přenesl na další.

Celý interiér bedny je vybaven ohnivzdornou výplní a savým materiálem, který je vyroben z texturovaných skleněných vláken. Víko speciální bedny je navíc opatřeno těsněním z pěnového materiálu, které nepustí žádné plameny ven ani dovnitř.

Testováno pro vaši maximální bezpečnost

Celý speciální kontejner pro skladování a logistiku lithiových baterií byl pečlivě otestován. Úspěšně prošel testem hořlavosti, kdy bylo skutečně dokázáno, že vzniklý oheň uvnitř bedny nepřeskočí na sousední baterie a teplota povrchu bedny zůstane pod 100° C. Drží tak certifikace UN jako obal vhodný na přepravu nebezpečných látek a zboží. Rovněž odpovídá stanovám BAM podle speciálního předpisu SV 376 pro přepravu kriticky defektních lithiových baterií.

Zarges Akku Safe tak dokázal udělat přepravu baterií jednodušší a jejich zpětnou logistiku k recyklaci bezpečnější.

nahoru