Menu
  • Žádné výsledky k zobrazení.
DomůČlánky a aktualityVýhody hliníku jako materiálu pro žebříky

Výhody hliníku jako materiálu pro žebříky

Výhody hliníku jako materiálu pro žebříky
25.04.2024
Věděli jste, že hliník je hned po oceli nejrozšířenějším kovem na světě? Má to rozhodně své důvody! Proč je hliník nejrozšířenějším kovem a jaké jsou jeho výhody?

Hliník jako materiál nabízí mnoho výhod, které z něj činí ekonomické, bezpečné a ekologické řešení pro výrobu každodenních předmětů. Společnost ZARGES již více než 80 let hliník používá k výrobě žebříků, lešení, přepravních beden, boxů a dalších produktů. Jaké jsou výhody hliníku?

Silný a lehký materiál

Hustota hliníku je pouze 2,6 až 2,8 g/cm³, což je přibližně třetina hustoty oceli. Přestože je hliník lehký, je velmi silný. Jeho nízká hmotnost a pevnost ho dělají vhodným pro výrobu přepravních beden a boxůkufrůpřepravek a dalších řešení pro logistiku.

Hliník nerezaví

Povrch hliníku reaguje s kyslíkem vytvořením oxidové vrstvy, která ho chrání před korozí. Dokonce i při dlouhodobém skladování a vystavení UV záření zůstává hliník nepoškozený. To z něj dělá skvělý materiál pro techniku, která musí odolat i nepříznivým povětrnostním podmínkám. Proto je hliník ideálním materiálem pro venkovní lešenížebříkyschody a plošiny a další produkty.

Odolný proti vlhkosti

I při extrémně dlouhodobém skladování není možné, aby vlhkost pronikla do materiálu. Svařováním je možné vytvořit hliníkovou bednu tak, aby byla těsná proti vlhkosti.

100 % recyklovatelný

Jedním z největších benefitů hliníku je také jeho plná recyklovatelnost. Hliník lze recyklovat opakovaně, aniž by ztratil své vlastnosti nebo kvalitu. To z něj činí udržitelnou volbu, která přispívá k ochraně životního prostředí.

 

nahoru