Menu
 • Žádné výsledky k zobrazení.
DomůČlánky a aktualityVýhody a využití teleskopických žebříků v praxi: Proč si je vybrat?

Výhody a využití teleskopických žebříků v praxi: Proč si je vybrat?

Výhody a využití teleskopických žebříků v praxi: Proč si je vybrat?
03.07.2019
Na vymalování, k očesání stromu, na mytí oken, k opravám rodinného domu, na stavbě, ve skladu… žebříky najdou své uplatnění na nejrůznějších místech. V celé té záplavě materiálů a variant však existuje jeden, který poskytuje ještě větší komfort a díky kterému dosáhneme opravdu vysoko. Jedná se o teleskopické žebříky.

Výhody teleskopických žebříků: Z kufru auta do velkých výšek

Na trhu lze najít hned několik modelů žebříků. Každý má své výhody a nevýhody. Dřevěné žebříky patří ke klasice, která se používá desítky let. Přírodní dřevěný materiál má skvělé vlastnosti, avšak je těžký a postupem času se opotřebovává. Naproti tomu hliníkové žebříky vydrží mnohem déle a mnohem více. Navíc jsou lehké a variabilnější, obzvláště ty s teleskopickou úpravou.

Výšková nastavitelnostVýškově nastavitelný teleskopický žebřík

Teleskopické žebříky disponují výškovou nastavitelností. Můžete si je nastavit do takové výšky, kterou zrovna potřebujete. Nejvyšší teleskopické žebříky dosahují až 7 metrů, na výběr jsou však i modely nižší. Záleží jen na vašich potřebách.

Lehkost a skladnost

Díky teleskopickému nastavení mají některé modely ve složeném stavu opravdu malé rozměry. Snadno se tak uskladní a nezaberou mnoho místa. Jejich další výhodou je jejich materiál - hliník. Hliníkové žebříky jsou lehoučké. Bez sebemenší námahy je i slabší jedinec přesune z jednoho místa na druhé.

Odolnost a bezpečnost

Hliníkové žebříky nevynikají jen svou lehkostí, ale i odolností. Jen tak je něco “nerozhodí”. Nárazy, pády, déšť ani změna teploty. Pokud je nepřejedete kamionem, můžete si být jisti, že vám pěknou řádku let vydrží.

Kde všude se dají teleskopické žebříky využít?

Všude, kde bude potřeba vyššího rozhledu. Díky své variabilitě se skvěle hodí do bytů, rodinných domů, do provozoven a na cesty. Teleskopické žebříky se dají využít opravdu všestranně.

V domě a bytě:Výškově nastavitelný teleskopický žebřík

 • Uložení věcí do výšek, výmalba
 • Úklid
 • Mytí a leštění oken

Na zahradě:

 • Při sklizni
 • Česání stromů
 • Řezání větví
 • Stříhání keřů
 • Záchrana uvíznutých koček

V provozu:

 • Uskladnění a manipulaci s materiálem a zbožím
 • Úklid a mytí oken, vitrín
 • Lepení plakátů, cedulí
 • Opravy ve výškách
 • Instalace techniky apod.

Druhy teleskopických žebříků: Z čeho lze vybrat

Teleskopický výškově nastavitelný žebřík

 

Není žebřík jako žebřík. V naší nabídce teleskopických žebříků najdete hned několik modelů, které mají svá specifika. Než se ale na ně podíváme, představíme si základní dva druhy žebříků.

Základní členění

Žebříky lze rozdělit dle jejich skládání a možnosti výstupů na opěrné žebříky a samostatně stojící (neboli štafle). Opěrný musíte opřít o stěnu, regál či jiný stabilní podklad a postavit na pevnou zem. Naopak samostatně stojící vyžaduje jen pevný podklad. Není nutné ho o něco opírat. Mnohé teleskopické žebříky jsou tak zvaně kombinované, což znamená, že je lze použít jako opěrné i stojící.

Nabídka teleskopických žebříků

První je Variomax V, který patří mezi hvězdy na nerovném povrchu. Dá se využít jako opěrný i stojací žebřík a disponuje automatickým bezpečnostním lamelovým kloubem. Nastavení výšky probíhá pomocí čtyř madel, které jsou stejně jako celý teleskopický žebřík z hliníku. Snadno se dá nastavit do požadované výšky a když už je práce hotová, během chvíle jej složíte zpět do původního tvaru, který přenesete v rukou tam, kde bude potřeba. Vybírat lze z několika variant. Nejnižší varianta se dá nastavit do výše 2,75 metru jako stojací žebřík a 3,85 metrů jako žebřík opěrný. Naopak nejvyšší žebřík má jako stojací 4,40 metru a jako opěrný 7,10 metrů! Dalším kouskem je Varietec V, který je levnější variantou svého bratra.

Pokud hledáte malý, přenosný, univerzálně použitelný žebřík, doporučujeme si prohlédnout Teleskop. Tento kombinovaný žebřík je ideální na cesty a pro přepravu, neboť se svými rozměry vleze téměř do každého zavazadlového prostoru auta. I když je malý, stále poskytuje maximální komfort a pohodlí při používání. Teleskopický žebřík Teleskop je vybaven širokými příčlemi pro pohodlné stání a výstup, eloxovanými bočními profily a stupněmi a bočnicemi z lisovaných profilů. Vyšší varianta žebříku dosahuje do výšky 4,20 metrů.výše. Nižší cena mu však neubrala na kvalitě. Opět se dá použít na dva způsoby - jako stojící (štafle) a opěrný. Rovněž disponuje automatickým bezpečnostním kloubem a výškou až do 7,10 metrů. Nejnižší teleskopický žebřík má 13 kilogramů a počet příčlí 4x4. Jedná se o výhodný čtyřdílný teleskopický žebřík s dlouhou výdrží a ve kvalitním zpracování.

Posledním teleskopickým žebříkem v naší nabídce je Compactstep L. Oproti ostatním je pouze opěrný, což je i jeho velká výhoda. Hodí se do úzkých míst, kde není prostor pro rozložení stojícího žebříku. Dostane vás až do výšky 4,50 metrů, přičemž složený nezabere ani metr (0,88 m) a váží 14 kilogramů.

 

nahoru