Menu
  • Žádné výsledky k zobrazení.
DomůČlánky a aktualityJak vybrat žebřík

Jak vybrat žebřík

Jak vybrat žebřík
15.03.2018

 

 

 

 

Před nákupem žebříku dobře zvažte, k čemu a kde jej budete využívat, v jakých výškách a kolik prostoru máte pro skladování. Pro co nejjednodušší výběr jsme žebříky rozdělili do kategorií žebříky hobby, žebříky profi a speciální průmyslové žebříky. Podívejme se tedy na jednotlivé typy žebříků a kritéria jejich výběru podrobněji.

Žebříky podle využití

Víceúčelový 3-dílný žebřík

Hobby žebříky

Malování stropu, výměna žárovky, oprava fasády – hobby žebříky jsou určeny pro tyto a podobné práce doma či na zahradě. Patří sem i oblíbené štafle, které v bytě obvykle dostačí.

Ostatním doporučujeme multifunkční 2 nebo 3dílné žebříky, jež lze použít jako opěrné i oboustranné žebříky. Díky výsuvnému mechanismu je snadno přizpůsobíte požadované výšce. Hobby žebříky doporučujeme pouze k občasnému použití (ne profesionálnímu).

Profi žebříky

Profesionální žebříky s vysokou stabilitou, multifunkčním provedením a výsuvným mechanismem slouží pro bezpečnou a pohodlnou práci ve výškách, venku i v interiérech. Nepostradatelné jsou ve skladech, stavebních, opravárenských a natěračských firmách nebo doma. K nejoblíbenějším patří víceúčelové a stojací žebříky, díky nimž dosáhnete opravdu kamkoli. Speciální střešní žebříky pak využijí hlavně pokrývači a řemeslníci.

Průmyslové žebříky

Pokud sháníte žebřík pro konkrétní účel – zpřístupnění cisterny, šachty nebo regálu ve skladu – zamiřte rovnou do kategorie průmyslových žebříků. Ty jsou přizpůsobeny specifickým pracovním úkonům, vynikají vysokým komfortem, maximální odolností i bezpečností.

Žebříky podle materiálu

Celoplastový dvoudílný žebřík s lanemHliníkové žebříky

Žebříky z hliníku vynikají pestrou nabídkou modelů, vysokou odolností, bezpečností, nízkou hmotností a dlouhou životností. Díky skládacímu mechanismu se snadno skladují a převážejí, jednoduchá je i údržba. Hliníkové žebříky využijete jak doma, tak v práci.

Plastové žebříky

Žebřík z izolačního plastového materiálu je jednoznačná volba tam, kde hrozí úraz vlivem elektrického proudu. Plastové žebříky jsou dostupné v různých provedeních a pomáhají především v chemickém a farmaceutickém průmyslu, elektrárnách, plynárnách či vodárnách.

Dřevěné žebříky

Ačkoli dřevěné žebříky a štafle pomalu ustupují těm kovovým, mnozí malíři a řemeslníci na ně nedají dopustit. Jejich výhodou je nižší cena, nevýhodou pak vyšší váha i omezené rozměry a funkce.

Žebříky podle typu provedení

Výsuvné žebříky

Vysunovací mechanismus oceníte při práci ve větších výškách, neboť umožňuje přesné nastavení výšky. U některých žebříků lze jednotlivé díly používat jako samostatné žebříky.

Cisternový žebřík pro údržbu, opravy, plnění nebo čištění cisternových vozidel

Teleskopické žebříky

Oblíbený typ žebříku se skládacím mechanismem bez problémů převezete v kufru auta a zároveň vám umožní bezpečnou a pohodlnou práci ve značných výškách.

Stojací žebříky

Žebříky pro práci, jež vyžaduje delší stání, bezpečí a manipulaci s pracovním náčiním. Vybrané modely disponují můstkem pro stání či háky pro zavěšení kbelíku. Dostupné v provedeních s jednostranným nebo oboustranným přístupem.

Speciální žebříky

Aktuální nabídka zahrnuje rovněž mobilní žebříky s plošinou, cisternové žebříky, sloupové a regálové žebříky, ale i pojízdné schody a další sortiment, vč. příslušenství.

Žebříky podle rozměrů

Výška (délka) je důležité kritérium při výběru žebříku. V našem e-shopu uvádíme 2 parametry: pracovní výška a délka žebříku.

a) pracovní výška – udává, jak vysoko dosáhne průměrný člověk, který stojí na 3. příčce žebříku odshora. Připomínáme, že stát na posledních 2 příčkách žebříku není dle zákona povoleno.

b) délka žebříku – skutečná maximální výška žebříku při svislém položení.

Šířka žebříku ovlivňuje komfort, ale i bezpečí práce na něm, a proto doporučujeme zohlednit i tento parametr.

 

Kategorie
nahoru