Menu
  • Žádné výsledky k zobrazení.
DomůČlánky a aktualityJak vybrat střešní žebřík?

Jak vybrat střešní žebřík?

Jak vybrat střešní žebřík?
15.06.2021
Pro činnosti, které obnáší pohyb po sedlových střechách, je důležité pracovat s vybavením, které zajišťuje bezpečnost osob a zároveň se na něm dobře a pohodlně pracuje. V závislosti na druhu prováděné činnosti na střeše doporučujeme volit mezi trvale umístěným žebříkem (v barvě střešní krytiny) a přenosným střešním žebříkem (vybaveným hákem s kolečky).

 

Uspořádání příček, nosnost nebo sklon

Naše střešní žebříky mají excentricky uspořádané příčle, což minimalizuje riziko poškození střechy při pohybu po žebříku. Každá střecha má různý sklon. Na základě sklonu se vybírá plocha pro stání a to buď plošší a nebo strmější strana příčle. V neposlední řadě je nutné zmínit také délku žebříku, která musí odpovídat výšce střechy. Díky propojení více žebříků se můžete snadno dostat do požadované výšky. Dalším důležitým bodem je nosnost. Žebříky Zarges mají maximální přípustné zatížení 150 kg.  

Příslušenství ke střešním žebříkům

Ke střešním žebříkům existuje také řada užitečného příslušenství, k němuž patří např. bezpečnostní hák, který se permanentně umístí na střed krokve. Další pomůckou pro lepší  bezpečnost je pojistka, která slouží k zajištění střešního žebříku na bezpečnostním háku. A v neposlední řadě hřebenový hák s kolečky, který se nasune na střechu ke hřebenu, otočí a zavěsí.

Ovšem tyto háky nenahrazují bezpečností háky, slouží pouze k dočasnmu zavěšení. Příslušenství je stejně jako samotné žebříky vyrobeno z kvalitních materiálů, proto vyniká vysokou odolností, dlouhou životností a splňuje příslušné bezpečnostní normy (mj. ČSN EN 517).

nahoru