Menu
  • Žádné výsledky k zobrazení.
DomůČlánky a aktualityJak správně postavit lešení?

Jak správně postavit lešení?

Jak správně postavit lešení?
26.05.2022
Stavební lešení je nepostradatelnou součástí vybavení většiny stavebních firem. Poskytuje nejen ochranu při práci ve výškách, ale zároveň umožňuje komfortně provádět stavební nebo jiné řemeslné úpravy. Stále více se dnes začíná využívat pojízdné hliníkové lešení, které je finančně výhodnou a bezesporu nejpraktičtější variantou poskytující naprostou bezpečnost.

Flexibilní mobilní lešení

Postavit naše hliníkové lešení není žádná věda. Dokonce ho zvládnete sestavit bez speciálního nářadí. Nabízíme modulový systém, který je vhodný do většiny podmínek. Lešení se skládá do výšky pomocí vhodné kombinace jednotlivých modulů. Modulové hliníkové lešení je značně univerzální a můžete ho využít jak v interiéru, tak i v exteriéru. 

 

Naše lešení plně odpovídá mezinárodním standardům. Sáhněte tak po ověřené kvalitě.

 

Základem pro stavbu lešení je připravený prostor, kde bude konstrukce hliníkového lešení umístěna. Hliníkové stavební lešení musí být postaveno na rovném a uklizeném povrchu. Lešení můžete opatřit také kolečky, čímž se stane zcela mobilním. Jakmile dobře umístíte a správným způsobem sestavíte základní modul, nastává čas na nasazení rámů. Vše je potřeba kompletně zajistit vzpěrami a obdobně pokračovat na dalších patrech.

Pozor na časté chyby při stavbě lešení

  • Ujistěte se, že patky lešení nebo kolečka stojí na rovném a pevném povrchu, protože nestabilně založené lešení je častou chybou a příčinou mnoha zranění.

  • Lešení nikdy nesmí stát tak, že jsou pod ním a v jeho blízkosti výkopy. 

  • Pokud se začne konstrukce naklánět, značí to špatný konstrukční postup.

Alternativní lešení

Najít můžete také jiné typy lešení, například klasické fasádní lešení. Fasádní trubkové lešení se Vám vyplatí, pokud potřebujete postavit lešení okolo celého obvodu domu. Nicméně mnohem praktičtější je využít modulové hliníkové lešení, které je mobilní a můžete ho poměrně lehce přesouvat.

nahoru