Menu
  • Žádné výsledky k zobrazení.
DomůČlánky a aktualityJak bezpečně přepravovat nářadí?

Jak bezpečně přepravovat nářadí?

Jak bezpečně přepravovat nářadí?
06.12.2023
Skladování a přeprava nářadí může být komplikovaná a občas i riskantní záležitost, zvláště pokud se jedná o kvalitní nástroje, které chcete udržet v optimálním stavu. V tomto článku se podíváme na to, v čem bezpečně přepravovat nářadí a na co si dát při přepravě a skladování pozor.

Na co si dát pozor při přepravě a skladování

Vaše nářadí, pracovní pomůcky a přístroje ukládejte nejlépe do speciálních hliníkových boxů nebo beden, abyste zabránili jejich poškození. Pro křehká elektronická zařízení a citlivé nástroje používejte také ochranné obaly a pěnové vložky, které snižují riziko poškození během přepravy. Hliník je navíc velmi lehký a zároveň pevný, proto jsou hliníkové bedny vhodné i pro přepravu a skladování těžkých předmětů. Pro pohodlný transport můžete zvolit také bedny s kolečky.

Pozor byste si měli dát také na dobré těsnění a uzávěry hliníkové bedny, aby se k nářadí nedostal prach, nečistoty nebo případná vlhkost z okolí, která by mohla nářadí nebo přístroje poničit. Uzávěry by měly být také vybaveny pojistkou proti samovolnému otevření.

 

V čem skladovat a přepravovat nářadí?

Hliníková bedna K470: Nejlepší pro bezpečné ukládání a přepravuhlinikova bedna zarges

Univerzální hliníková bedna K470 je ztělesněním spolehlivosti a odolnosti. S víkem opatřeným panty z nerezové oceli, dvěma popruhy a těsněním okolo obvodu, zajišťuje maximální ochranu obsahu před nečistotami, vlhkostí nebo při manipulaci a přepravě.

Svařované spoje profilů a obvodové prolisy dodávají bedně výjimečnou stabilitu a odolnost. Ergonomická pružinová madla ZARGES Comfort s nosností až 50 kg umožňují pohodlné přenášení i při plném zatížení. Sklopné uzávěry Comfort s dlouhou životností a možností jištění zástrčkovým zámkem, plombou, pojistnou pružinou nebo visacím zámkem poskytují maximální bezpečnost.

Hliníková bedna K470 je tak ideální pro širokou škálu použití, včetně ukládání a přepravy nástrojů, elektroniky nebo citlivých materiálů. K dostání je v objemu od 13 do 829 litrů. Díky speciálním velikostem na vyžádání můžete získat bednu přesně podle svých potřeb. 

 

Mobilní alu bedna K424 XC na kolečkách pro nejpohodlnější přepravu těžkého nářadízarges mobilní alu bedna

Pro pohodlnou přepravu těžkého nářadí se vám bude hodit mobilní alu bedna K424 XC, která je vybavena kolečky a výsuvným madlem, což zajišťuje snadný přesun a manipulaci. Speciální kolečka z polyamidu a polyuretanu zajišťují tichý chod a pro náročnější terénní podmínky lze vybrat sadu koleček Ø125 mm nebo Offroad sadu Ø220 mm. S nosností až 50 kg a nízkou vlastní hmotností je ideální pro jakékoliv nářadí.

Standardně je mobilní hliníková bedna vybavena vyjímatelnou pěnovou vložkou na dně pro dodatečnou ochranu. Nabízí ale také možnost doplňkového vybavení díky obsáhlému programu vnitřního vybavení. Aby se vám nářadí v bedně jen tak neválelo, můžete si pořídit speciální tašku do víka nebo tašku na nářadí. Pro přepravu elektrických přístrojů nebo třeba hudebních nástrojů se vám zase bude hodit tvarovací pěnová výplň, kterou jednoduše přizpůsobíte požadovanému tvaru a vámi přepravovaná věc tak bude bezpečně na svém místě. Mobilní bedna je také kompatibilní s dalšími řadami beden ZARGES, jako je hliníková bedna K470 a Eurobox, což zvyšuje její variabilitu. 

 

Eurobox

ZARGES Eurobox je synonymem pro univerzálnost, stabilitu a spolehlivost ve světě přepravy a skladování. S celoobvodovým pěnovým těsněním ve víku odolává prachu a stříkající vodě, poskytující nezbytnou ochranu obsahu v každých podmínkách. Bezpečné stohovací rohy z pevného plastu a stabilní plné profily rámu víka, dna a horního rámu zaručují maximální stabilitu a bezpečnost během manipulace.

Uzávěry ZARGES Comfort nejenže zajišťují ergonomickou manipulaci, ale také umožňují možnost zajištění plombou nebo visacím zámkem (max. ø 6 mm). Ergonomická pružinová madla ZARGES Comfort s nosností až 50 kg jsou navržena pro pohodlné přenášení i při plném zatížení. S rohovými prolisy pro zvýšení stability a nerezovým kováním pro vysokou odolnost proti korozi je Eurobox od ZARGES optimální volbou pro ty, kteří chtějí mít jistotu maximální bezpečnosti svých cenných nástrojů a materiálů.

 

nahoru