Menu
  • Žádné výsledky k zobrazení.
DomůČlánky a aktualityHobby žebříky: Jak zvolit ten nejlepší na zahradu?

Hobby žebříky: Jak zvolit ten nejlepší na zahradu?

Hobby žebříky: Jak zvolit ten nejlepší na zahradu?
11.11.2021
Vybíráte žebřík, díky kterému pro vás bude hračka sběr ovoce ze stromů, prořezávání větví, ale i oprava střechy nebo třeba čištění okapů? Najít univerzální žebřík na zahradu se může zprvu jevit jako jednoduchý úkol, snadno se ale můžete napálit a později litovat, že jste výběru žebříku nevěnovali větší úsilí. Jak tedy vybrat nejlepší žebřík na zahradu? Máme pro vás pár tipů.

Jaký materiál je pro žebřík na zahradu nejlepší?

U hobby žebříků na zahradu máte nejčastěji dvě možnosti materiálu – hliník a dřevo. Pokud jste zastánci klasiky a chcete si pořídit dřevěný žebřík, musíte počítat se složitějším skladováním a nutnou údržbou. Dřevěné žebříky bývají mohutnější a také výrazně těžší, nedají se efektivně složit, a tak na jejich přemístění budete potřebovat alespoň jeden pár rukou navíc. Kvůli tomu, aby dřevo neztrouchnivělo, je taky nutné dbát na skladování v suchých prostorách a chránit dřevo před škůdci.

Hliníkový žebřík je oproti dřevěnému na zahradu ideální. Jde o podstatně lehčí materiál, který není nutné nějak speciálně skladovat – nezkoroduje a ani neztrouchniví. Navíc si můžete pořídit teleskopický hliníkový žebřík, který lze složit do opravdu malých rozměrů, a uskladnit tak i v přeplněné garáži.

Jakou délku žebříku vybrat?

Při výběru výšky žebříku musíte přemýšlet, na co všechno žebřík použijete – bydlíte ve dvoupatrovém domku a budete žebřík používat k přístupu na střechu a k okapům? Nebo vám bude stačit jen na opravu zastínění terasy či sběr jablek na třímetrové jabloni?

Je možné, že vám budou stačit jen schůdky do domácnosti, jednoduché štafle, ale taky možná budete muset volit mezi víceúčelovým dvoudílným nebo třídílným žebříkem. Pokud víte, že žebřík nebudete muset stavět samostatně, můžete sáhnout i po opěrném. Při výběru žebříku se řiďte pracovní výškou – tedy tím, kam dosáhnete, pokud se postavíte na třetí příčku žebříku odshora. Výše raději nestoupejte, riskujete nebezpečí úrazu. 

Příslušenství k žebříku na zahradu

Co vybrat k žebříku na zahradu, aby venkovní práce byly snazší a pohodlnější? Vybírat můžete špice do země, žebříkové odkládací plošinky, závěsné háky například na kbelíky nebo boxy na nářadí, stejně jako závěsné podesty nebo hliníkové háky na uchycení žebříku či opěry o fasádu.

 

nahoru