Menu
  • Žádné výsledky k zobrazení.
DomůČlánky a aktualityHliníkový žebřík profi, nebo hobby?

Hliníkový žebřík profi, nebo hobby?

Hliníkový žebřík profi, nebo hobby?
10.05.2018

 

 

 

Potřebujete nový žebřík, a nevíte si rady s výběrem?

Většina zákazníků volí mezi hliníkovými žebříky hobby a žebříky profi. Ať už sháníte žebřík do domácnosti, anebo pro profesionální účely, vyplatí se seznámit se s hlavními rozdíly mezi nimi.

Hobby žebříky

Jak napovídá název, jedná se o žebříky vhodné pro domácí použití – výměnu žárovky, malování, montáž osvětlení nebo práci na zahradě. Při těchto a dalších úkonech spolehlivě vystačíte s žebříky EUROSTAR v provedeních jako opěrný, 2dílný, 3dílný žebřík nebo jednoduché štafle.

Výhodou hobby žebříků je dostupnější cena, dostatečná nosnost (150 kg), solidní odolnost, a zároveň lehkost materiálu.

Nevýhodou může být omezenější výběr z typů žebříků, kde chybí např. teleskopické žebříky nebo žebříky s plošinou. Hobby žebříky zpravidla postrádají speciální prvky jako odkládací prostor na nářadí, perlonové popruhy nebo výsuvný mechanismus. Rovněž svařovaný profil vyrobený z válcového plechu je slabší než bezešvý tažený profil u žebříků profesionálních.

Žebřík do bytu a domácnosti

Profi žebříky

Profi hliníkové žebříky jsou určeny pro profesionální účely – ve stavebnictví, skladech, při různých řemeslnických pracích a opravách. Díky svým vlastnostem však stále častěji slouží též v bytech a rodinných domech.

Profi žebříky jsou určeny pro velkou škálu úkonů, čemuž odpovídají robustnější konstrukce (technologie protlačování) a široká nabídka provedení – výsuvné a teleskopické žebříky, stojací žebříky s širokými příčkami pro dlouhodobé stání i speciální střešní žebříky, které se dají využívat například při pokladání střešní krytiny

 

 

Tip: potřebujete žebříky do nejnáročnějších podmínek? Navštivte kategorii průmyslové žebříky.

 

Hliníkový žebřík pro profesionální použití

nahoru