Menu
  • Žádné výsledky k zobrazení.
DomůČlánky a aktualityJak vybrat přepravní kufry?

Jak vybrat přepravní kufry?

Jak vybrat přepravní kufry?
19.01.2021
Přepravní kufry jsou perfektní pro přepravu nářadí, menších předmětů, elektroniky a křehkého zboží. Pokud si vyberete správný model, budou vám sloužit dlouhé roky a udrží v bezpečí všechny uložené předměty. Přečtěte si náš článek, jak vybrat přepravní kufr.

 

Materiál: plast, nebo kov?

Při výběru přepravního kufru hraje nejdůležitější roli materiál a kvalita jeho zpracování. Na trhu můžete narazit nejčastěji na plast a kov.

hliníkový kufrKovové kufry se vyrábějí nejčastěji z hliníku, který je pevný, odolný, a přitom velmi lehký. Díky kovovým komponentům vydrží přepravní kufry i náročnější cesty a odolají i povětrnostním podmínkám.

Pokud si chcete koupit plastový kufr, pečlivě si jej prohlédněte a ideálně u prodejce i osahejte. Plast musí být bytelný a odolný. Jen tak vám vydrží náročné cesty a občasné pády na zem. Levnému plastu se vyhýbejte obloukem. Nemáte-li šanci si kufr osahat, volte raději kombinovaný materiál (plast s kovem), nebo si pečlivě nastudujte složení materiálu – z plastu doporučujeme například polypropylen.

Velikost přepravního kufru

Přepravní kufry jsou k dostání v několika velikostech a provedeních. Při výběru si rozmyslete, jaká velikost je pro vás vhodná (a jak velké předměty budete nejčastěji přepravovat). Uložené věci vám tak nebudou v kufru „létat“ a zároveň nebudete bojovat o každý centimetr. Řešením je také možnost zakoupit sadu kufrů v několika velikostech a používat je dle aktuálních potřeb.

Provedení vnitřní části

Vnitřní část je stejně důležitá jako samotný výrobní materiál. Pro přepravu nářadí a drobných předmětů přijdou vhod přihrádky, kapsy, poutka. Pro křehké předměty se naopak hodí pěnová výplň, která eliminuje nárazy a udrží vše bezpečně na svém místě. Pěnové výplně lze k přepravním kufrům také dokoupit dodatečně.

Přepravní kufry Zarges

V naší nabídce najdete přepravní kufry v několika provedeních. Jednotlivé modely Vám postupně představíme a ukážeme Vám i jejich výhody.

Elegantní kufr K411 s robustní skořepinou

Tento model v sobě pojí praktické provedení kufříku a legendární kvalitu beden Zarges. Pyšní se reprezentativním designem, robustností a dlouhou životností. I přes svou robustnost ovšem disponuje přepravní kufr nízkou hmotností, díky které se stane praktickým společníkem na cestách.

Kufr je vyroben z eloxovaného hliníku a plastové skořepiny. Povrch je tak odolný proti poškrábání, prachu i stříkající vodě a i po dlouhé době používání vypadá jako nový. Kufr obsahuje snadno obslužné uzávěry s integrovanou pojistkou proti vyskočení a bezpečnostní číslicový zámek.

Hliníkový kufr Alu-Case K410

Mnohostranně použitelný kufr z hliníku s eloxovanou povrchovou úpravou odolává korozi, nárazům i povětrnostním podmínkám. Vybaven je ergonomickými madly, uzávěry se zámkem, pojistkou proti vyskočení a rohovými výztuhami. Díky víku s obvodovým těsněním se nemusíte bát prachu ani vody. Obsah kovového kufříku zůstane po celou cestu v bezpečí.

kufr hofbauerKufry Hofbauer s tvrdým obalem

Obaly kufrů Hofbauer jsou vyrobeny z PP a ABS materiálů, díky kterým nabízejí optimální ochranu výrobků při transportu. Speciální technika extruze vytváří mezi vnitřní a vnější stěnou vzduchovou vrstvu, která zaručuje vyšší stabilitu a odolnost vůči nárazům. Přepravní kufry Hofbauer nabízíme v několika velikostech, tvarech a barvách.

Nerozbitný kufr P472 PELI Case

Kufr P472 PELI Case je jeden z našich klenotů. Hodí se perfektně pro přepravu choulostivých materiálů, lékařské techniky, biotechnologií, měřících přístrojů a dalších cenných předmětů. Je vyroben z kvalitního polypropylenu a opatřen neoprenovým těsněním. Doplňky na madlech a uzávěrech jsou zhotoveny z nerezové oceli, která zajišťuje bezproblémovou manipulaci a zvýšenou odolnost.

Kufr P472 PELI Case odolá extrémním teplotám (– 23 °C až + 99 °C), agresivním látkám, kyselinám, prachu i povětrnostním podmínkám. Všechny modely navíc obsahují ve standardní výbavě automatický ventil, který vyrovnává tlak uvnitř kufru a zvyšuje tak odolnost proti vodě.

nahoru